Seks jest ważnym i niezwykle emocjonującym aspektem ludzkiego życia. O ile na początku znajomości zazwyczaj nietrudno o nowe pomysły i kreatywności w tej dziedzinie, to z czasem do sypialni może wkraść się rutyna. Warto zatem zadbać o podniesienie temperatury i urozmaicenie łóżkowych igraszek, tylko na co postawić, aby czerpać ze zbliżeń maksymalną przyjemność i odkrywać nowe doznania? Oto kilka inspiracji.

1. Podgrzanie atmosfery

Wcale nie chodzi tu o temperaturę pomieszczenia, a o podniesienie poziomu emocji, zbudowanie napięcia między partnerami. Seks zaczyna się dużo wcześniej niż w łóżku, czasem nawet kiedy kochankowie są od siebie oddaleni. Świetnie sprawdzi się w takiej sytuacji telefon lub sms z sugestywnym opisem miłych chwil, jakie staną się ich udziałem. Wyobraźnia zrobi resztę. Doskonałym pomysłem na wprowadzenie partnera w klimat jest kusząca bielizna erotyczna . Możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone, od klasycznej bielizny, jak koszulki nocne, body, staniki i majtki poprzez bardziej fantazyjne propozycje z wycięciami w strategicznych miejscach, aż po przebrania i kostiumy. Oczywiście, wśród erotycznej garderoby znajdą coś dla siebie także panowie.

2. Akcesoria, gadżety, zabawki

Może by tak pobawić się wspólnie zabawkami? Na tym polu otwiera się spektrum nieprzebranych wręcz możliwości. Doskonałym sposobem na wprowadzenie dreszczyka emocji do sypialni jest wspólne eksplorowanie doznań, które mogą stać się udziałem kochanków, kiedy użyją gadżetów. Rynek zabawek erotycznych jest ogromny, znaleźć na nim można zarówno takie, którymi kochankowie posługują się wspólnie, jak i te do zabawy w pojedynkę. Jeżeli celem jest podgrzanie atmosfery w sypialni, warto wybrać coś, co zaangażuje oboje partnerów, jak wibratory dla dwojga, można korzystać z nich podczas zbliżenia, ale również wykorzystać do gry wstępnej. Klasyczne wibratory sprawdzą się w roli stymulatora dla jednego z partnerów, zachęcą go do zabawy, pobudzą apetyt na igraszki, wprowadzą w nastrój, albo pozwolą przeżyć niezapomniane chwile, oferując nowe doznania. Użycie zabawek nie kończy się wyłącznie na wibratorach, ponieważ istnieje cała gama akcesoriów, których zastosowanie może zaprowadzić kochanków w nieznane dotąd rejony.

3. Lubrykanty, olejki do masażu

Użycie akcesoriów erotycznych wymaga w wielu przypadkach zastosowania lubrykantów, aby czerpać maksymalną przyjemność i nie obawiać się dyskomfortu lub otarć. Jednak żele intymne mogą mieć znacznie bardziej emocjonujące zastosowanie. Aby podgrzać atmosferę i pobudzić zmysły partnera można na przykład zaoferować mu masaż, skupiając się na szczególnie wrażliwych partiach jego ciała, ale z pominięciem części intymnych, taka zabawa działa niezwykle stymulująco i sprawi, że kochanek będzie miał ochotę na więcej. Lubrykant użyty podczas samego zbliżenia również może zmienić i zintensyfikować doznania.

Warto wprowadzać do sypialni nowe elementy, nie tylko po to, żeby zerwać z rutyną, ale również  odkrywać nowe doświadczenia i odczucia. Użycie akcesoriów może sprawić, że doznania podczas stosunku będą intensywne, jak nigdy do tej pory, a także stworzą szansę na lepsze poznanie własnego ciała i potrzeb, oraz spełnienie fantazji partnera. Ograniczeniem niech będzie tylko fantazja.