Zatanawiasz się jakie są strefy erogenne u kobiet? Zacznijmy od pierwszego miejsca najbardziej erogennych stref na mapie kobiecego ciała czyli łechtaczka, inaczej zwana punktem C.
Jej stymulacja dostarcza wyjątkowo intensywnych doznań, a według wielu naukowców to właśnie ona odpowiada za kobiecy orgazm.

Badania wykazały, że to co nazywa się popularnie orgazmem pochwowym to tak naprawdę orgazm osiągnięty w wyniku pobudzania mięśni łechtaczki, ukrytych w głębi pochwy. Okazuje się zatem, że łechtaczka umiejscowiona jest daleko w głąb pochwy tuż pod wargami sromowymi. Orgazm powstały przy penetracji pochwy to w dużej mierze wynik drażnienia wewnętrznej części łechtaczki. Orgazm ten jest bardziej intensywny od pochwowego dlatego większość kobiet ceni go sobie bardziej.

Kolejna damską strefą erogenna są sutki. Piersi są wyjątkowo wrażliwe i bogato unerwione, niestety bywają pomijane podczas łóżkowych igraszek. Warto jednak pamiętać, by do każdej z kobiet podchodzić indywidualnie, ponieważ jedne lubią całowanie i delikatne pieszczoty piersi i sutków, a inne wolą mocne ugniatanie i podgryzanie.
Oto kilka technik stymulacji piersi:

– delikatne podgryzanie i ssanie
– muskanie sutków i ich okolic opuszkami palców
– pocieranie, ugniatanie i masowanie piersi całą dłonią
– ściskanie i uderzanie w szczyty brodawek

Gdzie jest czuły punkt u kobiet?

Punkt G, a w zasadzie punkt mieszczący się około 4 cm od wejścia do pochwy, na jej przedniej ściance. Gdy kobieta jest podniecona, przypomina on poduszkę, niestety nie u wszystkich jest on wrażliwy, wiele pań nie odczuwa podniecenia w wyniku jego pieszczot.

Czas na kolejną ze stref erogennych u dziewczyn czyli usta. Są wyjątkowo wrażliwe na temperaturę i dotyk, więc warto poświęcić im dużo uwagi. W miłosnym uniesieniu warto je lizać, ssać i delikatnie podgryzać, aby pobudzić w nich zakończenia nerwowe.

Następnym czułym miejscem kobiet są uda, a w zasadzie ich wewnętrzna część oraz pachwiny. Wiele kobiet uwielbia pieszczoty w tych okolicach, dają one niesamowicie silne doznania, wiele kobiet zaciska je w wyniku podniecenia ponieważ zwiększa to ich doznania.

Ile jest stref erogennych u kobiet?

Kolejną z nich jest zdecydowanie pupa i okolice odbytu. Najbardziej wstydliwe, ale bardzo erogenne miejsce. Wiele kobiet nie potrafi przełamać bariery wstydu, gdy partner próbuje je pobudzić w tych okolicach, odczuwając duży dyskomfort. Należy to zatem uszanować, pupę można również głaskać, pieścić językiem, niektóre z dziewczyn lubią też delikatne bądź mocniejsze klapsy.

Dłonie, ramiona, nadgarstki. Pocałunki w miejscu zgięcia łokcia, ssanie palców, przytrzymywanie nadgarstków czy pieszczoty w okolicach pach i ramion u wielu pań wywołuje odczucie niesamowitej rozkoszy.

Kolejny punkt erogenny u kobiety to uszy.

Jest to bardzo niepozorna i silna strefa erogenna kobiet, należy jednak pamiętać, że nie każda kobieta lubi być pieszczona w tym miejscu. Uszy można delikatnie pocierać, głaskać, również delikatnie podgryzać, ssać, a nawet dmuchać w małżowiny, szepcząc przy tym sprośne lub czułe słówka, oczywiście w zależności od preferencji.

Skóra głowy to także strefa erogenna, silnie unerwiona. Możemy dotykać i głaskać włosy, wsuwać w nie palce i delikatnie masować. Jeśli partnerka wyraża zgodę i oboje z partnerów to lubi, można pociągnąć za włosy na przykład przyciągając ją do siebie w ten sposób.

Aby kobieta mogła doświadczyć pełnego spektrum doznań seksualnych, warto wykorzystać wyżej wymienione możliwości, jakimi dysponuje i poznać jej strefy erogenne i czułe miejsca.