Punkty erogenne są rozmieszczone na całym ciele, niekoniecznie tylko w okolicach intymnych. Czasem sami nie wiemy, jakie strefy erogenne posiadamy, dlatego z biegiem czasu, nabierając doświadczenia seksualnego, możemy odkrywać zaskakujące doświadczenia oraz nowe strefy erogenne – co to jest oraz jak można z ich pomocą doświadczać bliskości – te informacje zostały już napisane. Warto przyjrzeć się, jakie miejsca erogenne ma każdy z nas.

Jakie są strefy erogenne?

MIejsca erogenne na ciele mogą znajdować się w zaskakujących miejscach. Warto wiedzieć, jak obie płcie różnią się pod tym względem od siebie. 

Gdzie mężczyzna ma strefy erogenne? Najczęściej są one rozmieszczone na całym ciele, głównie w okolicach intymnych. Może wydać się do zaskakujące, ale penis nie jest jedyna strefą erogenną u mężczyzn. Reagują oni bardzo mocno na pieszczenie oraz całowanie moszny oraz strefy pomiędzy moszną a odbytem. To miejsce można również masować oraz lekko ugniatać. Co ciekawe wielu mężczyzn przyznaje się, że równie podniecające są pieszczoty np. szyi oraz punktów pod kolanami. Przedstawiciele płci męskiej kochają również masaż pleców oraz ugniatanie pośladków.

Gdzie są strefy erogenne u kobiet?

Kobiety odczuwają podniecenie seksualne nie tylko w momencie, kiedy się je dotyka. Oddziałuje na nie znacznie więcej czynników, w tym nastrój, a także to, co mówi do nich partner. Dodatkowo panie lubią znacznie dłuższa grę wstępną oraz dotykanie całego ciała.

Najbardziej jednak erogenne strefy, to strefy intymne, w tym oczywiście łechtaczka, a także pośladki, pachwiny i uda. Punkty erogenne u kobiet znajdują się przy szyi oraz na głowie. Niektóre panie uwielbiają więc masaż głowy, głaskanie oraz przeczesywanie włosów. Są podatne także na pieszczoty dolnej części pleców oraz dłoni i karku. Miejsca erogenne u niektórych kobiet znajdują się czasem przy kostkach i na stopach.

Kobiety nieco inaczej odczuwają podniecenie i nie od razu są gotowe do zbliżenia, więc warto zacząć spotkanie od rozmowy, masażu i później przejść płynnie do seksu.

Strefa erogenna a sfera erogenna – jak mówić poprawnie

Strefy erogenne to inaczej miejsca erogenne na ciele. Często mówi się na nie również sfery, ale poprawna nazwa brzmi strefy, ponieważ odnoszą się one do konkretnych miejsc, których pieszczenie i dotykanie wywołuje miłe odczucia.

Strefy erogenne jest więc lepszym określeniem, niż sfery erogenne. Można mówić również punkty erogenne.